Biuletyn Informacji Publicznej

BIP – dlaczego Twój urząd go potrzebuje? 

Wiemy, że dobrze skonstruowany BIP powinien łączyć w sobie możliwość komfortowej obsługi oraz rozwiązania gwarantujące jego skuteczne działanie. To właśnie tymi cechami kierowaliśmy się, dobierając elementy oferowanego przez nas BIP-u. Finalnie proponujemy Państwu rozwiązanie pozwalające na automatyczną publikację wybranych rejestrów bezpośrednio z systemu obiegu dokumentów lub panelu administracyjnego strony internetowej. Po co tracić czas na wielokrotne wpisywanie tych samych informacji ręcznie, skoro może wyręczyć nas w tym sprawnie funkcjonujący system? Za sprawą takiego prostego zabiegu Państwa urząd będzie mógł zminimalizować liczbę pomyłek popełnianych przez urzędników, takich jak źle wpisane daty, błędne pliki czy literówki, które umknęły ich wprawnym oczom.  

Biuletyn Informacji Publicznej
Biuletyn Informacji Publicznej (Zdjęcie: Freepik)

BIP zgodny z aktualnym prawem 

Zdajemy sobie sprawę, że w przypadku pracy w instytucjach użytku publicznego niezmiernie ważne jest korzystanie z rozwiązań, które są w pełni zgodne z obecnie obowiązującym prawem. Z tego powodu przykładamy szczególną wagę do tego, by proponowane przez nas rozwiązanie w stu procentach spełniało wymogi stawiane przez przepisy polskiego prawa, zwłaszcza: 

 • Ustawie o dostępie do informacji publicznej (Dz. U. z 2014 r., poz. 782), 
 • Rozporządzeniu Rady Ministrów z dnia 12 kwietnia 2012 r. w sprawie Krajowych Ram Interoperacyjności, minimalnych wymagań dla rejestrów publicznych i wymiany informacji w postaci elektronicznej oraz minimalnych wymagań dla systemów teleinformatycznych, 
 • Rozporządzeniu Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji z dnia 18 stycznia 2007 r. w sprawie Biuletynu Informacji Publicznej (Dz. U. Nr 10, poz. 68). 

Automatyzacja pracy 

W dzisiejszych czasach odchodzi się od manualnego wprowadzania danych i przeprowadzania różnych procesów. BIP jest rozwiązaniem, który znacznie przyczyni się do automatyzacji publikacji danych poprzez: 

 • funkcję publikacji informacji publicznych prosto z wprowadzonych do systemu zarządzania dokumentacją,  
 • automatyczne zamieszczanie na stronie internetowej portalu wszelkiego rodzaju informacje o uchwałach, przetargach, zarządzeniach itd.  
 • obejmującą wszystkie kluczowe aspekty obsługę BIP oraz modułu e-Urząd, który jest zintegrowany z systemem obiegu dokumentów, 
 • innowacyjne rozwiązania, które umożliwią m.in. Wizualizować akty prawne zapisane w często wykorzystywanym formacie LAPX. 

BIP – doskonale zintegrowany z Platformą e-Urząd oraz stroną WCAG (szablonwcag.pl)

W trosce o komfort osób pracujących w Państwa urzędzie zatroszczyliśmy się o pełną integrację BIP-u z aplikacją e-Urząd oraz stroną WCAG (szablonwcag.pl), a dokładniej zadbaliśmy, żeby: 

 • można było wykorzystywać formularze elektroniczne takie jak np. formularze podatkowe, które są później rejestrowane w Centralnym Repozytorium Wzorów Dokumentów Elektronicznych (CRWDE) ePUAP, 
 • zespół Grupa WW GovTech przejął obowiązek aktualizacji kart informacyjnych, jeżeli dojdzie do jakichkolwiek zmian prawnych w ustawach i rozporządzeniach, 
 • Dostępna była funkcja monitorowania stanu przebiegu dowolnie wybranej sprawy niezależnie od tego, czy została ona zarejestrowana elektronicznie, czy tradycyjnie. 

Co mamy do zaoferowania? 

Na czym polegałaby nasza rola, w tym przypadku? To proste, otóż: 

 • będziemy dbać o kompleksowe przeniesienie wszystkich danych z obecnego serwisu BIP. Dopilnujemy, aby ciągłość publikacji informacji została zachowana, daty ich wytworzenia nie uległy zmianie, a także, aby podczas migracji nie stracić żadnych danych, 
 • zapewnimy kompleksowe usługi informatyczne dotyczące wdrażania, utrzymania oraz zabezpieczenia nowej strony BIP, 
 • zapewniamy wdrożenie oraz integrację BIP z nowotworzonymi stronami zgodnymi z wytycznymi WCAG na podstawie szablonwcag.pl,
 • specjaliści Grupy WW GovTech z przyjemnością będą służyć pomocą oraz wiedzą i doświadczeniem z zakresu udostępniania informacji publicznych. 

Tworzenie infrastruktury serwisowej (hosting)

Proponujemy usługę hostingu(serwer, domena, certyfikat SSL), które posłużą do utrzymania nowego Biuletynu Informacji Publicznej lub stron dostępnych – zgodnych z WCAG.

Coś jest niejasne? 

Jeśli chcieliby Państwo porozmawiać z naszymi fachowcami – prosimy o kontakt! Postaramy się udzielić merytorycznych odpowiedzi na nurtujące pytania.

Wypełnij formularz, pozostańmy w kontakcie


Jeśli chcą Państwo uzyskać więcej szczegółowych informacji, uprzejmie prosimy o wypełnienie formularza.
Prześlemy merytoryczny załącznik na podany adres e-mail.


Wybierz ofertę, którą jesteś zainteresowany aby uzyskać więcej informacji.
Click or drag files to this area to upload. You can upload up to 5 files.